Spływy Kajakowe Zatom - Jakub Domagała

Odcinek: Prostynia - Drawno


Długość trasy-ok. 17 km.
Czas spływu wraz z przystankami: ok. 4 godz.


Rzeka leniwie wije się wśród łąk i lasów-w bardzo czystej wodzie widać pływające pstrągi i klenie. Proponujemy zboczyć ze szlaku i udać się strugą Mąkowarką na wyjątkowo piękne jez. Mąkowarskie.


Biwak znajduje się w okolicy Drawna. Można zwiedzić ruiny zamku Wedlów z początku XIV wieku a potem obrać kierunek „zwiedzania” na liczne kafejki i inne lokale rozrywkowe.

Odcinek: Drawno - Bogdanka


Długość trasy-ok. 22 km.
Czas spływu wraz z przystankami: ok. 7 godz.


Wpływamy na teren Drawieńskiego Parku Narodowego- rzeka zdecydowanie przyspiesza i chwila nieuwagi może zakończyć się wywrotką, rzeka płynie tu szybko w wąskiej i wysokiej na 30 metrów dolinie; w nurcie zalegają liczne drzewa i głazy - odcinek stanowi prawdziwą „próbę sił” z dziką przyrodą i dostarcza naprawdę niezapomnianych wrażeń!!!

Odcinek: Drawno - Bogdanka


Etap nie jest długi ale ze względu na dużą ilość przeszkód na trasie potrzeba wiele czasu by go pokonać, jeśli dodatkowo mamy kajaki obciążone bagażami wyzwanie jest tym większe.

Odcinek: Stare Osieczno - Krzyż


Długość trasy-ok. 25 km.
Czas spływu wraz z przystankami: ok. 6 godz.


Na ostatnim etapie spływu Drawa jest już bardzo głęboka, co razem z silnym nurtem sprawia, że przy wysokim stanie wody ostatni odcinek  należy uznać za dość niebezpieczny. Rzeka płynie przez lasy, od czasu do czasu trasę przegradzają zwalone w nurt drzewa. Spływ można zakończyć kilka kilometrów od Krzyża na polu namiotowym w Przeborowie lub przy moście w Krzyżu.

Odcinek: Stare Osieczno - Krzyż

Odcinek: biwak Bogdanka - Stare Osieczno


Długość trasy-ok. 25 km.
Czas spływu wraz z przystankami: ok. 6 godz.


Kolejny etap po Drawieńskim Parku Narodowym - nurt nadal szybki jednak koryto rzeki jest już szersze i nie ma tylu powalonych drzew, dopływamy do elektrowni Kamienna stanowiącej światowy unikat w dziedzinie techniki - elektrownia powstała w 1899 r. jako jedna z pierwszych na świecie i wciąż produkuje prąd. Za elektrownią Drawę zasila zamknięta dla kajakarzy rzeka Płociczna. Spływ kończymy w Starym Osiecznie na biwaku przed mostem.

Odcinek: biwak Bogdanka - Stare Osieczno

Odcinek: Nowa Korytnica-Sówka-Bogdanka


Długość trasy ok.  11km
Czas spływu ok. 6 godz

Odcinek: Nowa Korytnica-Sówka-Bogdanka

KORYTNICA jest rzeką przeznaczoną dla ludzi szukających zdecydowanie spokoju i ciszy.  Mniejsza ilość kajakarzy sprawi, że każdy poczuje się komfortowo a przepiękne widoki na trasie spływu pozostaną długo w pamięci